Yoast - Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to tr translation catalogue (271 entries)

en: %1$s %2$s must be installed and activated in order to use %3$s.
tr: %3$s kullanmak için %1$s %2$s kurulmalı ve etkinleştirilmelidir.

en: %1$s AI Blocks
tr: %1$s AI blokları

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL.
tr: %1$s eski yazı linkinden yeni yazı linkine bir %2$syönlendirme%3$s oluşturdu.

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL.
tr: %1$s eksi URL teriminden yeni URL terimine bir %2$syonselndirme%3$s oluşturdu.

en: %1$s detected that you deleted a post (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
tr: %1$s bir yazıyı sildiğinizi tespit etti. (%5$s) Yapabilecekleriniz: %2$s Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? %3$sBu yazıyı okuyun%4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
tr: %1$s bir terim sildiğinizi tespit etti (%5$s). Yapabilecekleriniz: %2$s Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? %3$sBu yazıyı okuyun%4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
tr: %1$s bir yazıyı (%5$s) çöpe taşıdığınızı tespit etti. Yapabilecekleriniz: %2$s Ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? %3$sBu yazıyı okuyun%4$s.

en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
tr: %1$s Çöpten bir yazıyı geri aldığınız tespit edildi.(%4$s) , ve yönlendirme oluşturuldu. %2$sYönlendirmeyi kaldırmak için tıklayınız%3$s

en: %1$s grants you direct access to %2$sall premium %3$s academy courses%4$s. Learn all the ins and outs of holistic SEO from industry experts.
tr: %1$s, %2$stüm premium %3$s akademi kurslarına%4$s doğrudan erişim sağlar Sektör uzmanlarından bütünsel SEO'nun tüm ayrıntılarını öğrenin.

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
tr: %1$s adresi %2$s adresine yönlenecek. Belki %2$s adresine direkt bir yönlendirme daha iyi olabilir.

en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
tr: %1$sBuraya%2$s tıklayarak linklerinizi arşivleyebilirsiniz. Böylece sahipsiz linkleri belirleyebiliriz %3$s. %4$s

en: %1$sCornerstone content%2$s is the content on your site that’s most important. You want to rank highest in Google with these articles. Make sure your internal linking structure reflects what pages are most important. Want to know how?
tr: %1$sKöşe taşı içeriği%2$s, sitenizdeki en önemli içeriktir. Bu makalelerle Google'da en üst sıralarda yer almak istiyorsunuz. Dahili bağlantı yapınızın hangi sayfaların en önemli olduğunu yansıttığından emin olun. Nasıl olduğunu bilmek ister misiniz?

en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
tr: %1$sSahipsiz içerikler hakkında daha fazla bilgi edinin%2$s.

en: %1$sMissing organization details makes it harder for search engines to recognize your brand. Completing this helps your business appear correctly in search results.%2$s%3$sGo to Site representation, open Additional organization info, and fill in the information.%4$s
tr: %1$sKuruluş bilgilerinin eksik olması, arama motorlarının markanızı tanımasını zorlaştırır. Bu bilgileri tamamlamanız, işletmenizin arama sonuçlarında doğru şekilde görünmesini sağlar.%2$s%3$sSite gösterimi bölümüne gidin, ek kuruluş bilgisi'ni açın ve bilgileri girin.%4$s

en: %1$sUnstyled preview images can lower engagement when shared on social media. Keep every post on brand. %2$s%3$sOpen the post, go to Yoast SEO Analysis tab, click on Social, and add a relevant image to your preview.%4$s
tr: %1$sBiçimlendirilmemiş önizleme görselleri, sosyal medyada paylaşıldığında etkileşimi düşürebilir. Her yazının markanızın kimliğine uygun olmasını sağlayın. %2$s%3$sYazıyı açın, Yoast SEO Analizi sekmesine gidin, Sosyal sekmesine tıklayın ve önizlemenize uygun bir görsel ekleyin.%4$s

en: %1$sUnstyled previews and general descriptions can lower engagement when shared on social media. Templates keep every post on brand and share-ready automatically.%2$s%3$sOpen Social settings, choose your content type, and set a default image, title, and description.%4$s
tr: %1$sBiçimlendirilmemiş önizlemeler ve genel açıklamalar, sosyal medyada paylaşıldığında etkileşimi düşürebilir. Şablonlar, her gönderinin marka kimliğine uygun olmasını ve otomatik olarak paylaşıma hazır hale gelmesini sağlar.%2$s%3$sSosyal medya ayarlarını açın, içerik türünüzü seçin ve varsayılan resim, başlık ve açıklamayı belirleyin.%4$s

en: %2$sActivate %1$s now%3$s
tr: %2$s%1$s eklentisini şimdi etkinleştir%3$s

en: %2$sInstall %1$s now%3$s
tr: %2$s%1$s eklentisini şimdi kur%3$s

en: %2$sNetwork Activate %1$s now%3$s
tr: %2$s%1$s eklentisini şimdi ağda etkinleştir%3$s

en: %2$sUpgrade %1$s now%3$s
tr: %2$s%1$s eklentisini şimdi yükselt%3$s

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
tr: %s web siteninin sunucu ayar dosyalarına eklemeniz için yönlendirme dosyaları oluşturabilir. Eğer bu seçeneği seçerseniz PHP yönlendirmeler iptal edilecek. Bu seçeneği sadece ne yaptığınızı biliyorsanız kullanın!

en: %s internal linking
tr: %s dahili bağlantılama

en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
tr: 'Sahipsiz İçerik' iç linkleri olmayan %1$s 'a referans etmektedir, Bunlara link eklemeyi düşünmelisiniz. %1$s. %2$s

en: 301 Moved Permanently
tr: 301 Kalıcı olarak taşındı

en: 302 Found
tr: 302 Bulundu

en: 307 Temporary Redirect
tr: 307 Geçici yönlendirme

en: 410 Content Deleted
tr: 410 İçerik silindi

en: 410 Redirect created from %1$s!
tr: %1$s tarafından 410 yönlendirme oluşturuldu!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
tr: 451 Yasal sebeplerden dolayı ulaşılamaz

en: AI features
tr: YZ özellikleri

en: Add Redirect
tr: Yönlendirme ekle

en: All Inclusive Language Scores
tr: Tüm kapsayıcı dil puanları

en: All redirect types
tr: Tüm yönlendirme tipleri

en: All redirects have been imported successfully. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the imported redirects.
tr: Tüm yönlendirmeler başarıyla içe aktarıldı. İçe aktarılan yönlendirmeleri görmek için %1$sredirects overview%2$s adresine tıklayınız.

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
tr: Apache kullandığınız için aşağıdakileri httpd ayar dosyalarına eklemeniz gerekiyor:

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
tr: Nginx kullandığınız için Nginx ayar dosyalarına şunları eklemelisiniz:

en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
tr: SEO veya site yöneticinize bu metin içerisindeki linkleri sorabilirsiniz. Böylece sahipsiz içerikleri tespit edebiliriz %1$s. %2$s

en: Awards
tr: Ödüller

en: Basic information
tr: Temel bilgiler

en: Birth date
tr: Doğum Tarihi

en: Browse our courses
tr: Kurslarımıza göz atın

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
tr: Varsayılan olarak yönlendirmeleri %s dosyanıza yazıyoruz, farklı bir dosyaya yazılmasını istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Bu seçeneği sadece ne yaptığınızı biliyorsanız kullanın!

en: CSV import failed: No file selected.
tr: CSV içeriği aktarılmadı: Seçili dosya yok.

en: CSV import failed: the provided file could not be parsed using a CSV parser.
tr: CSV içe aktarma hatası: Belirtilen dosya bir CSV ayrıştırıcısı kullanılarak ayrıştırılamıyor.

en: CSV import failed: the provided file is larger than %1$s.
tr: CSV içeriği aktarılamadı: Eklemeye çalıştığınız dosya %1$s.den büyük.

en: CSV import failed: the provided file is not a CSV file.
tr: CSV içeriği aktıralamadı: eklediğiniz CSV dosyası değil.

en: Cancel
tr: İptal

en: Check out the Redirect Manager
tr: Yönlendirme yöneticisine göz atın

en: Choose a CSV file from your computer:
tr: Bilgisayarından bir CSV dosyası seç:

en: Comma separated, e.g. %1$sEnglish, French, Dutch%2$s
tr: Virgülle ayrılmış, örneğin %1$s İngilizce, Fransızca, Hollandaca%2$s

en: Comma separated, e.g. %1$sMost likely to succeed - 1991, Smartest in class - 1990%2$s
tr: Virgülle ayrılmış, örneğin %1$s Başarılı olma olasılığı en yüksek - 1991, Sınıfının en akıllısı - 1990%2$s

en: Comma separated, e.g. %1$sPHP, JavaScript, 90's rock music%2$s
tr: Virgülle ayrılmış, örneğin %1$sPHP, JavaScript, 90'ın rock müziği%2$s

en: Cornerstone content
tr: Köşe taşı içeriği

en: Create Redirect
tr: Yönlendirme oluştur

en: Custom fields to include in page analysis
tr: Sayfa analizine dahil edilecek özel alanlar

en: Delete
tr: Sil

en: Different people search with different search terms. With our %1$spremium analysis%2$s, you are free to use variations and synonyms of your keywords in your content, which will make your writing style far more natural.
tr: Farklı insanlar farklı arama terimleriyle arama yapar. %1$sPremium analizimizle%2$s, içeriğinizde anahtar kelimelerinizin varyasyonlarını ve eş anlamlılarını kullanmakta özgürsünüz, bu da yazma stilinizi çok daha doğal hale getirecek.

en: Do the Cornerstone Approach workout
tr: Köşe taşı yaklaşımı egzersizini yapın

en: Do the Orphaned Content workout
tr: Sahipsiz içerik egzersizini yapın

en: Do the cornerstone workout!
tr: Köşe taşı egzersizi yapın!

en: E.g. %1$sAcme inc%2$s
tr: Örneğin %1$sAcme inc%2$s

en: E.g. %1$sDr%2$s, %1$sMs%2$s, %1$sMr%2$s
tr: Örneğin %1$sDoktor%2$s, %1$sHanım%2$s, %1$sBeyefendi%2$s

en: E.g. %1$sMD%2$s, %1$sPhD%2$s
tr: Örneğin %1$sMD%2$s, %1$sPhD%2$s

en: E.g. %1$sfemale%2$s, %1$smale%2$s, %1$snon-binary%2$s
tr: Örneğin %1$skadın%2$s, %1$serkek%2$s, %1$sikili-olmayan%2$s

en: E.g. %1$ssoftware engineer%2$s
tr: Örneğin %1$syazılım mühandisi%2$s

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit redirect
tr: Yönlendirmeyi düzenle

en: Employer information
tr: Çalışan bilgileri

en: Employer name
tr: Çalışan adı

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enter redirects to import
tr: almak için yönlendirmeleri girin

en: Error while saving this redirect
tr: Bu yönlendirme kaydedilirken hata oluştu

en: Expertise in
tr: Üzerinde uzman

en: Export SEO title
tr: Seo başlığını dışa aktar

en: Export URL
tr: Adresi dışarı aktar

en: Export keyphrase scores
tr: Anahtar kelime puanlarını dışa aktar

en: Export keyphrases
tr: Anahtar kelimeleri dışa aktar

en: Export keyphrases to a CSV file
tr: Anahtar kelimeleri bir CSV dosyasına aktarın

en: Export meta description
tr: Meta açıklamasını dışa aktar

en: Export readability score
tr: Okunabilirlik skorunu dışarı aktar

en: Export redirects
tr: Yönlendirmeleri dışarı aktar

en: Export redirects to a CSV file
tr: Yönlendirmeleri bir CSV dosyasına aktar

en: Export title
tr: Başlığı dışarı aktar

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
tr: Çok fazla yazı, sayfa, herkese açık özel yazı tipleri ve terimler varsa verileri dışarı aktarmak uzun zaman alabilir.

en: Extra information
tr: Ekstra bilgi

en: Fill in Organization Schema
tr: Organizasyon şemasını doldurun

en: Filter
tr: Filtrele

en: Filter by Inclusive Language Score
tr: Kapsayıcı dil puanlarına göre süz

en: Filter by redirect type
tr: Yönlendirme tipine göre filtrele

en: Format
tr: Biçim

en: Front-end SEO inspector
tr: Ön yüz SEO denetleyicisi

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Generate a separate redirect file
tr: Ayrı bir yönlendirme dosyası oluştur

en: Honorific prefix
tr: Onur Eki

en: Honorific suffix
tr: Onursal son ek

en: If you need a list of all public posts, terms and related keyphrases, you can generate a CSV file using the %s button below.
tr: Eğer tüm dışarı açık yazıların, terimlerin ve ilişkili kelimelerin listesine ihtiyacınız varsa, aşağıdaki %s tuşu yardımıyla bir CSV dosyası oluşturabilirsiniz.

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
tr: Tüm yönlendirmelerin listesine ihtiyacınız varsa, aşağıdaki butonu kullanarak bir Vigülle Ayrılmış Değer (CSV) dosyası oluşturabilirsiniz.

en: Import .htaccess
tr: .htaccess dosyasını içeri aktar

en: Import CSV file
tr: CSV dosyasını içeri aktar

en: Import from a CSV file
tr: CSV dosyasından içeri aktar

en: Import from other redirect plugins
tr: Diğer yönlendirme eklentilerinden içeri aktar

en: Import from:
tr: İçerik aktar:

en: Import redirects
tr: Yönlendirmeleri içeri aktar

en: Import redirects from %s
tr: Yönlendirmeleri %s tarafından içeri aktar

en: Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirect. | Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirects.
tr[0]: %1$s/%2$s Yönlendirmesi başarıyla içeriye aktarıldı. İçe aktarılan yönlendirmeyi görmek için %3$syönlendirme izleme%4$s kısmına gidin.
tr[1]: %1$s/%2$s Yönlendirmeleri başarıyla içeriye aktarıldı. İçe aktarılan yönlendirmeleri görmek için %3$syönlendirme izleme%4$s kısmına gidin.

en: Inclusive language score
tr: Kapsayıcı dil puanı

en: Install latest %1$s
tr: En güncel %1$s eklentisini yükleyin

en: Installation Successful
tr: Kurulum başarılı

en: Installation successful!
tr: Kurulum başarılı!

en: Is this cornerstone content?
tr: Bu köşe taşı içeriği mi?

en: Job title
tr: İş başlığı

en: Keep your site well-organised so people won't get lost
tr: İnsanların kaybolmaması için sitenizi iyi organize edin

en: Language(s) spoken
tr: Konuşulan Dil(ler)

en: Learn more about including custom fields in the page analysis
tr: Sayfa analizine özel alanlar dahil etme hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
tr: 410 İçerik silindi başlığı yayınlamasını sağla

en: Master vital SEO skills with our online courses
tr: Çevrimiçi kurslarımız ile hayati SEO becerilerinde ustalaşın

en: Mastodon profile URL
tr: Mastodon profil adresi

en: New URL
tr: Yeni adres

en: New URL:
tr: Yeni adres:

en: New type can't be empty.
tr: Yeni tip boş olamaz.

en: No redirects have been imported. Probably they already exist as a redirect. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the existing redirects.
tr: Herhangi bir yönlendirme içe aktarılmadı. Muhtemelen içe aktarılmak istenilen yönlendirmeler zaten mevcut. Mevcut yönlendirmeleri görmek için %1$sredirects overview%2$s adresine tıklayınız.

en: Not all the required fields are filled.
tr: Gerekli tüm alanlar doldurulmamış.

en: OK
tr: TAMAM

en: Ok
tr: Tamam

en: Old URL
tr: Eski adres

en: Old URL:
tr: Eski adres:

en: Open editor
tr: Düzenleyiciyi aç

en: Optimize your content further with our smart analysis
tr: Akıllı analizimizle içeriğinizi daha da optimize edin

en: Origin
tr: Köken

en: Orphaned content
tr: Sahipsiz içerik

en: Pages without internal links are hard to find by users and search engines. Linking them up improves discoverability for both users and search engines.
tr: Kullanıcıların ve arama motorlarının iç bağlantıları olmayan sayfaları bulması zordur. Bu sayfaları birbirine bağlamak, hem kullanıcılar hem de arama motorları için bulunabilirliği artırır.

en: Paragraph break
tr: Paragraf sonu

en: Plain redirects
tr: Yalın yönlendirmeler

en: Please %2$supdate %1$s to the latest version%3$s to ensure you can fully use all Premium settings and features.
tr: Lütfen tüm premium ayarları ve özellikleri tam olarak kullanabilmek için %2$s%1$s eklentisini en son sürüme güncelleyin%3$s.

en: Please contact a network administrator to install %1$s %2$s.
tr: Lütfen %1$s %2$s kurmak için bir ağ yöneticisine başvurun.

en: Please contact an administrator to install %1$s %2$s.
tr: Lütfen %1$s %2$s kurmak için bir yöneticiye başvurun.

en: Please enter the new URL for %s
tr: %s için yeni adres girin

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
tr: Bu dosyadaki ilk satır bir başlıktır. Başlık satırı dışa aktarılan dosya içe aktarılırken ve ayrıştırılırken dikkate alınmamaktadır.

en: Please note:
tr: Lütfen dikkat edin:

en: Rank with articles you want to rank with
tr: Sıralamaya girmek istediğiniz makalelerle sıralayın

en: Read more about why web server redirect methods have been disabled on a multisite.
tr: Web sunucusu yönlendirme yöntemlerinin çoklu sitelerde neden devre dışı bırakıldığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Redirect added.
tr: Yönlendirme eklendi.

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
tr: %1$s adresinden %2$s adresine yeni yönlendirme oluşturuldu!

en: Redirect created.
tr: Yönlendirme oluşturuldu.

en: Redirect deleted.
tr: Yönlendirme silindi.

en: Redirect import failed: no redirects found.
tr: Yönlendirme içeri aktarımı başarısız: yönlendirme bulunamadı.

en: Redirect import failed: the Redirection plugin is not installed or activated.
tr: Yönlendirme içeri aktarımı başarısız: Redirection eklentisi kurulu değil ya da etkin değil.

en: Redirect import failed: the selected redirect plugin is not installed or activated.
tr: Yönlendirme içe aktarma başarısız oldu: seçilen yönlendirme eklentisi yüklenmemiş veya etkin değil.

en: Redirect import failed: we can't recognize this type of import.
tr: Yönlendirme aktarımı başarısız oldu: bu içeri aktarma türünü tanıyamıyoruz.

en: Redirect it to another URL
tr: Başka bir adrese yönlendir

en: Redirect method
tr: Yönlendirme yöntemi

en: Redirect not created.
tr: Yönlendirme oluşturulmadı.

en: Redirect not deleted.
tr: Yönlendirme silinemedi.

en: Redirect not updated.
tr: Yönlendirme güncellenmedi.

en: Redirect updated.
tr: Yönlendirme güncellendi.

en: Redirection
tr: Yönlendirme

en: Redirects
tr: Yönlendirmeler

en: Redirects settings
tr: Yönlendirme ayarları

en: Regex Redirects
tr: Regex yönlendirmeleri

en: Regular Expression
tr: Düzenli ifade

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our help center%2$s.
tr: Düzenli İfadeler (regex) Yönlendirme son derece güçlü yönlendirmeler bulunmaktadır. Eğer ne yaptığınızı biliyorsanız, sadece bunları kullanmak gerekir.%1$sregex bizim bilgi tabanı üzerinde yönlendirmeler hakkında daha fazlasını okuyun%2$s.

en: Regular Expression redirects
tr: Düzenli ifade yönlendirmeleri

en: Safe Redirect Manager
tr: Güvenli yönlendirme yöneticisi

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Save anyway
tr: Yine de kaydet

en: Score some more green bullets
tr: Biraz daha yeşil madde kazan

en: Search
tr: Arama

en: Select this redirect
tr: Bu yönlendirmeyi seçin

en: Set social sharing images in your recent content: %1$s
tr: Son içeriklerinizde sosyal medya paylaşım resimlerini ayarlayın: %1$s

en: Set social templates
tr: Sosyal şablonları ayarla

en: Simple 301 Redirects
tr: Basit 301 yönlendirmeleri

en: Since this site is a multisite, web server redirect methods have been disabled to prevent issues.
tr: Bu site çoklu site olduğundan, web sunucusu yönlendirme yöntemleri sorunları önlemek için devre dışı bırakılmıştır.

en: So, what's next?
tr: Sırada ne var?

en: Something went wrong when creating this redirect.
tr: Bu yönlendirme oluşturulurken bir şeyler ters gitti.

en: Something went wrong when deleting this redirect.
tr: Yönlendirmeyi silmek isterken bir şeyler ters gitti.

en: Something went wrong while updating this redirect.
tr: Bu yönlendirmeyi güncellerken bir sorun oluştu.

en: Stale cornerstone content
tr: Eski köşe taşı içeriği

en: Stale cornerstone content refers to cornerstone content that hasn’t been updated in the last 6 months. Make sure to keep these %1$s up-to-date. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
tr: Eski köşe taşı içeriği, son 6 ay içinde güncellenmemiş temel taş içeriğini ifade eder. Bunları %1$s güncel tuttuğunuzdan emin olun. %2$sKöşe taşı içeriği hakkında daha fazla bilgi edinin%3$s.

en: Start the workout
tr: Egzersize başla

en: Table of contents
tr: İçindekiler

en: Take me there
tr: Beni oraya götür

en: Target
tr: Hedef

en: Team Yoast
tr: Yoast ekibi

en: The %1$s %2$sRedirect Manager%3$s automatically prevents visitors from reaching a dead end whenever you move or delete content. It also makes managing your existing redirects easy.
tr: %1$s %2$syönlendirme yöneticisi%3$s, içeriği her taşıdığınızda veya sildiğinizde ziyaretçilerin çıkmaza girmesini otomatik olarak engeller. Ayrıca mevcut yönlendirmelerinizi yönetmeyi kolaylaştırır.

en: The Regular Expression field can't be empty.
tr: Düzenli ifade alanı boş olamaz.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
tr: Girdiğiniz adres %1$s durum bilgisini döndürüyor. Kaydetmeden önce ilgili adresin çalışıp çalışmadığını kontrol etseniz iyi olur.

en: The URL you entered could not be resolved.
tr: Girdiğiniz adres çözümlenemiyor.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
tr: Girdiğiniz adres 200(OK) HTTP kodundan farklı bir kod döndürdü. Dönen HTTP kodu: %1$s.

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
tr: Bu dosyadaki ilk satırı başlık satırıdır. Verileri ayrıştırırken veya dışa aktarmadan içe aktarırken bu satır göz ardı edilmelidir.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
tr: WordPress için ilk gerçek hepsi bir arada SEO çözümü, sayfa üzerine içerik analizi, XML site haritaları ve çok daha fazlası.

en: The format of the redirect to create.
tr: Oluşturulacak yönlendirmenin biçimi.

en: The format of the redirects to retrieve.
tr: Alınacak yönlendirmelerin biçimi.

en: The info you add below is added to the data Yoast SEO outputs in its schema.org output, for instance when you're the author of a page. Please only add the info you feel good sharing publicly.
tr: Aşağıda eklediğiniz bilgiler, örneğin bir sayfanın yazarı olduğunuzda, Yoast SEO çıktılarının schema.org çıktısındaki verilere eklenir. Lütfen yalnızca herkese açık olarak paylaşırken, paylaşmaktan rahatsız olmayacağınız bilgileri ekleyiniz.

en: The new URL field can't be empty.
tr: Yeni adres alanı boş olamaz.

en: The old URL already exists as a redirect.
tr: Eski adres zaten bir yönlendirme olarak mevcut.

en: The old URL field can't be empty.
tr: Eski adres alanı boş olamaz.

en: The old URL for your redirect is not relative. Only the new URL is allowed to be absolute. Make sure to provide a relative old URL.
tr: Yönlendirmenizde eski bağlantı linki göreceli bir bağlatı değil. Sadece yeni bağlantı adresiniz tam adres olabilir. Lütfen göreceli bir eski bağlantı adresi girdiğinizden emin olunuz.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
tr: Yönlendirme tipi yönlendirme türü ne sunulmaktadır tarayıcı söylüyorum tarayıcıya gönderilen HTTP yanıt kodudur. %1$syönlendirme türleri hakkında daha fazla bilgi edinin%2$s.

en: The redirect was added successfully.
tr: Yönlendirme başarıyla eklendi.

en: The redirect was created successfully.
tr: Yönlendirme başarıyla oluşturuldu.

en: The redirect was deleted successfully.
tr: Yönlendirme başarıyla silindi.

en: The redirect was updated successfully.
tr: Yönlendirme başarıyla güncellendi.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
tr: Kaydetmeye çalıştığınız yönlendirme, bir yönlendirme döngüsüne sebep olacak. Bu da zaten daha önce bu yönlendirmeyi kaydetmiş olabileceğiniz anlamına geliyor

en: Type
tr: Tip

en: URL
tr: Adres

en: Undo
tr: Geri al.

en: Unknown error. Failed to create redirect.
tr: Bilinmeyen hata. Yönlendirme oluşturulamadı.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
tr: Bilinmeyen hata. Yönlendirme güncellenemedi.

en: Update Redirect
tr: Yönlendirmeyi güncelle

en: Update to the latest version of %1$s!
tr: %1$s eklentisinin en son sürümüne güncelleyin!

en: Use format: %1$sYYYY-MM-DD%2$s
tr: Bu formatı kullan: %1$sYYYY-MM-DD%2$s

en: We're unable to create the directory %s
tr: %s Ana Klasörü oluşturamıyoruz.

en: We're unable to save the redirect file to %s
tr: Yönlendirmeyi %s dosyasına kaydedemiyoruz

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
tr: Yönlendirmeleri %s dosyasına yazamadık. Lütfen dosyanın yazılabilir olduğundan emin olun.

en: We're unable to write data to the file %s
tr: %s dosyasına veri yazamıyoruz

en: Web server
tr: Web sunucusu

en: When important pages aren't well-linked, search engines can't tell they matter most. Strengthening cornerstone content helps your main topics rank better.
tr: Önemli sayfalar birbirine iyi bir şekilde bağlanmadığında, arama motorları bunların önemli sayfalar olduğunu anlayamaz. Köşe taşı içeriklerini güçlendirmek ana konularınızın daha iyi sıralanmasına yardımcı olur.

en: Whether to disable PHP-based redirects and use .htaccess instead.
tr: PHP tabanlı yönlendirmeleri devre dışı bırakıp bunun yerine .htaccess kullanıp kullanmayacağınız.

en: Whether to write redirects into a separate file instead of .htaccess.
tr: Yönlendirmeleri .htaccess yerine ayrı bir dosyaya yazıp yazmamak.

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
tr: Yönlendirmeleri %1$s dosyasına yazın. %1$s dosyasının yazılabilir olduğundan emin olun.

en: Yoast SEO Schema enhancements
tr: Yoast SEO Şeması geliştirmeleri

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
tr: Zaten bir yönlendirme düzenliyorsunuz, önce onu bitirin

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin. Please choose a different URL to redirect to.
tr: Orijinal ile aynı olan URLye yönlendirme yapıyorsunuz . Lütfen yönlendirme için başka bir URL seçin.

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
tr: Linkleri dışarı aktar

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
tr: Herhangi bir %1$s dosyasının içeriğini buradan kopyalayabilirsiniz ve yönlendirmeleri %2$s içine aktarabilirsiniz.

en: You can't redirect a URL to itself.
tr: Bir adresi kendisine yönlendiremezsiniz.

en: You cannot create a redirect from the WordPress REST API endpoint (/wp-json). Please choose a different origin URL.
tr: WordPress REST API uç noktasından (/wp-json) yönlendirme oluşturamazsınız. Lütfen farklı bir kaynak adres seçin.

en: You cannot create a redirect to the WordPress REST API endpoint (/wp-json). Please choose a different URL to redirect to.
tr: WordPress REST API uç noktasına (/wp-json) yönlendirme oluşturamazsınız. Lütfen farklı bir kaynak adres seçin.

en: You don't have permission to add the redirect.
tr: Yönlendirme ekleme izniniz yok.

en: You don't have permission to update the redirect.
tr: Yönlendirmeyi güncelleme izniniz yok.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
tr: Kaydedilmemiş yönlendirmeleriniz var, ayrılmak istediğinizden emin misiniz?

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
tr: 301 HTTP kodu (kalıcı yönlendirme) döndüren bir adrese yönlendiriyorsunuz. Yönlendirdiğiniz hedefe direkt olarak erişilebildiğinden emin olun.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
tr: Yönlendirme WordPress yüklü alt eksik. Bu işe yaramaz bir yönlendirme neden olur. Emin yönlendirme ile başlar olun%1$s

[ctx: block description]
en: Adds a list of internal links to sibling pages which share the same parent.
tr: Aynı üst sayfayı paylaşan kardeş sayfalara iç bağlantıların bir listesini ekler.

[ctx: block description]
en: Adds a list of internal links to subpages of this page.
tr: Bu sayfanın alt sayfalarına iç bağlantıların bir listesini ekler.

[ctx: block description]
en: Adds a list of links related to this page.
tr: Bu sayfayla ilgili bağlantıların bir listesini ekler.

[ctx: block description]
en: Adds a short AI summary of your content.
tr: İçeriğinizin kısa bir YZ özetini ekler.

[ctx: block description]
en: Adds a table of contents to this page.
tr: Bu sayfaya bir içindekiler tablosu ekler.

[ctx: block description]
en: Shows an estimated reading time based on the content length.
tr: İçerik uzunluğuna bağlı olarak tahmini okuma süresini gösterir.

[ctx: block keyword]
en: childpages
tr: çocuk sayfalar

[ctx: block keyword]
en: children
tr: çocuklar

[ctx: block keyword]
en: content length
tr: içerik uzunluğu

[ctx: block keyword]
en: internal linking
tr: dahili bağlantılama

[ctx: block keyword]
en: key takeaways
tr: önemli noktalar

[ctx: block keyword]
en: links
tr: bağlantılar

[ctx: block keyword]
en: reading time
tr: okuma süresi

[ctx: block keyword]
en: related pages
tr: ilgi̇li̇ sayfalar

[ctx: block keyword]
en: related posts
tr: ilgili yazılar

[ctx: block keyword]
en: siblings
tr: kardeşler

[ctx: block keyword]
en: siblings pages
tr: kardeş sayfalar

[ctx: block keyword]
en: site structure
tr: site yapısı

[ctx: block keyword]
en: subpages
tr: alt sayfalar

[ctx: block keyword]
en: summary
tr: özet

[ctx: block keyword]
en: toc
tr: içindekiler

[ctx: block title]
en: Yoast AI Summarize
tr: Yoast YZ özetleme

[ctx: block title]
en: Yoast Estimated Reading Time
tr: Yoast tahmini okuma süresi

[ctx: block title]
en: Yoast Related Links
tr: Yoast i̇lgili bağlantılar

[ctx: block title]
en: Yoast Siblings
tr: Yoast kardeşler

[ctx: block title]
en: Yoast Subpages
tr: Yoast alt sayfaları

[ctx: block title]
en: Yoast Table of Contents
tr: Yoast i̇çindekiler tablosu

en: keyphrase
tr: anahtar kelime

en: keyphrase score
tr: anahtar kelime puanı

en: meta description
tr: Site Açıklaması

en: minute | minutes
tr[0]: dakika
tr[1]: dakika

[ctx: noun]
en: Type
tr: Tip

[ctx: post_type of a post or the taxonomy of a term]
en: type
tr: tip

en: readability score
tr: okunabilirlik puanı

en: seo title
tr: seo başlığı

en: title
tr: başlık

en: url
tr: adres
